OPPO BDP-105D nagrodzone przez redakcję HiFi Philosophy w aż 2 kategoriach.

OPPO BDP-105D nagrodzone przez redakcję HiFi Philosophy w aż 2 kategoriach.

OPPO BDP-105D nagrodzone przez redakcję HiFi Philosophy w aż 2 kategoriach. 150 150 OPPOdigital.pl

Serwis HiFi Philosophy wybrał najlepsze urządzenia 2014 roku. Odtwarzacz Blu-ray OPPO BDP-105D został nagrodzony w dwóch kategoriach. Urządzenie otrzymało nagrodę główną dla najlepszego sprzętu w kategoriach absolutnych oraz nagrodę cena/jakość za wybitnie przystępną cenę.

Pan Piotr Ryka, redaktor HiFi Philosophy w ten oto sposób argumentował swój wybór:

To OPPO trochę nie pasuje do reszty towarzystwa, bowiem wyznacza postęp nie w dziedzinie audio tylko video. Wszakże postęp niewątpliwy, a podobnie niewątpliwie zostało w minionym roku przetestowane. Tak więc uczciwość wymaga, by je nagrodzić, i to w kategorii najbardziej prestiżowej. Dwa się na to składają czynniki. Po pierwsze rewelacyjny system skalowania i poprawy obrazu –  Darbee Visual Presence, pozwalający wzbogacać wszystkie tekstury i kontury o trzeci wymiar, a każdy obraz przeskalować do poziomu 4K. Poza tym unikalny fakt posiadania nie tylko dwóch wyjść HDMI, lecz także tego typu wejścia, dzięki czemu z usług technologii Darbee nie tylko mogą korzystać odtwarzane płyty DVD i Blue-ray, ale też zwykły sygnał satelitarnej bądź naziemnej telewizji cyfrowej.

Niezależnie od tego jest też OPPO 105D high-endowej jakości odtwarzaczem płyt CD i SACD, który to fakt po recenzji na HiFi Philosophy dostrzeżony został przez wielu, skutkiem czego na tegorocznym Audio Show można było spotkać ten odtwarzacz w wielu pokojach, grający ze sprzętem bardzo drogim i bardzo wysokiej jakości. A przy tym jest OPPO 105D całkiem dostępne, tak więc należy mu się także wyróżnienie w kategorii cena-jakość.

« powrót