Oppo HA-2 vs Oppo HA-2SE

Oppo HA-2 vs Oppo HA-2SE

Oppo HA-2 vs Oppo HA-2SE 150 150 OPPOdigital.pl

Na portalu gavinsgadgets.com pojawił się artykuł, opisujący różnice między nową wersją wzmacniacza słuchawkowego OPPO HA-2SE, względem jego poprzednika, OPPO HA-2. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego wpisu.

Wszyscy chcielibyśmy wiedzieć w jaki sposób Oppo HA-2SE różni się od oryginalnego, wielokrotnie nagradzanego OPPO HA-2. Najpierw, sprawdźmy wideo poniżej, aby zobaczyć czym różnią się urządzenia i ich akcesoria.

Jakość dźwięku

Oppo HA-2 posiada 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS SABRE Reference ES9018-2M, a HA-2SE posiada jego nowszą wersję ES9028Q2M. Nowy DAC zapewnia znacznie niższy poziom szumów, co oznacza żę używając wrażliwych słuchawek dousznych (IEMs) jest mniejsza szansa na usłyszenie w nich syczenia.

Ale specyfikacje to jedno. Tak naprawdę liczy się jakość dźwięku. W związku z tym przetestowałem oba urządzenia używając słuchawek OPPO PM-3 i wykorzystując 3 utwory podane poniżej. Opisałem różnice w odtwarzaniu tych nagrań.

Utwór 1 – Dancing on the Edge, The Louis Lester Band – Down River

W OPPO HA-2 brakuje wysokich tonów, za to w HA-2 SE jest ich więcej. HA-2 jest bardziej dynamiczny i zapewnia nieco szerszą scenę dźwiękową.

Utwór 2 – Bastille – All This Bad Blood – These Streets

HA-2 SE oferuje czystszy i ostrzejszy dźwięk. Oryginalny HA-2 wydaje się bardziej mętny. Myślę, że różnice które słyszę są spowodowane niższym poziomem szumów, co pozwoliło HA-2 SE produkować lepszą górę i średnicę podczas trwania utworu.

Utwór 3 – Offenbach: Les Contes D’Hoffman (Disk 1) – Prologue: Glou! Glou! Je Suis Le Vin!

HA-2SE znów ma przewagę nad HA-2. Precyzja w reprodukcji w pełnym paśmie częstotliwości przewyższa HA-2. Również wolę wysokie i średnie tony oraz ogólną muzykalność HA-2 SE. Partie wokalne tego utworu wydawały się bardziej realistyczne na HA-2SE niż na HA-2.

Wnioski
OPPO HA-2SE z jego nowym przetwornikiem,  poprawia muzykalność, szczegółowość , dynamikę i soprany oraz redukuje poziom szumów. OPPO HA-2 SE zapewnia przyzwoitą aktualizację w stosunku do oryginalnego HA-2, w związku z tym jest wysoce zalecana. HA-2SE spodobał mi się jeszcze bardziej niż HA-2, na tyle że spędziłem cały weekend słuchając całej mojej ulubionej muzyki !

Oryginalny tekst artykułu : tutaj

« powrót