Bardzo pozytywna recenzja odtwarzacza OPPO BDP-103D w serwisie HD GURU

Bardzo pozytywna recenzja odtwarzacza OPPO BDP-103D w serwisie HD GURU

Bardzo pozytywna recenzja odtwarzacza OPPO BDP-103D w serwisie HD GURU 150 150 OPPOdigital.pl

Zapraszamy do przeczytania kolejnej pozytywnej recenzji odtwarzacza OPPO BDP-103D. Autorem recenzji jest Chris Heinonen z serwisu HD GURU. „BDP-103D stanowi punkt odniesienia wśród odtwarzaczy Blu-ray.”

 

To rzadki przypadek, kiedy OPPO aktualizuje swoją linię odtwarzaczy Blu-ray. Większość firm wprowadza nowe modele co roku; OPPO robi to tylko wtedy, gdy istnieje taka konieczność. Firma swój ostatni model BDP-103 wydała nieco ponad rok temu, w związku z tym przybycie nowego BDP-103D  jest sporym zaskoczeniem.

Główna różnica pomiędzy BDP-103 i BDP-103D  to dodanie przetwarzania Darbee do tego ostatniego. Byłby to bardzo miły dodatek w przypadku przeciętnych odtwarzaczy, ale dwa wejścia HDMI w odtwarzaczu OPPO oznaczają, że przetwarzanie Darbee można zastosować również dla dwóch źródła wraz z Blu-ray.

Co sprawia, że BDP-103D warte jest wydania 3659 zł, gdy większość odtwarzaczy sprzedaje za kwoty bliższe do 500 zł? Po pierwsze trzeba zapomnieć o tym co na temat odtwarzaczy Blu-ray uważa większość osób: że bity to bity. To fałsz. Materiał wideo zapisany na płycie, zanim opuści odtwarzacz musi być przekonwertowany do formatu, który może wykorzystać twój telewizor. Niektóre odtwarzacze robią to lepiej, a niektóre gorzej.

Błędy wprowadzane przez odtwarzacze Blu-ray od innych producentów mogą być bardzo niewielkie, ale  mogą też powodować ogromne straty w kontraście i przekłamania kolorów.  Ale obraz odtwarzany z OPPO jest perfekcyjny, co do każdego piksela. Inne odtwarzacze mogą się dobrze sprawdzać przy odtwarzaniu  filmów, ale nie przy materiałach koncertowych, czy filmach sprowadzanych z zagranicy. Odtwarzacze OPPO odtworzą każdy rodzaj materiału z dziecinną łatwością.

 

Możliwości

Obraz z płyt Blu-ray odtwarzanych na BDP-103D wygląda perfekcyjnie, bez jakichkolwiek artefaktów wynikających z poprawy krawędzi czy efektów halo, tak często wprowadzanych przez inne odtwarzacze Blu-ray. Obrazy z płyt DVD skalowanych do 1080p przez BDP-103D również wygląda bardzo dobrze – nie ma oczywiście jakości Blu-ray, ale jest wyraźniejszy i pozbawiony artefaktów widocznych w innych odtwarzaczach. Dodatkowo wbudowana w OPPO technologia Darbee może sprawić, że filmy DVD będą wyglądały jeszcze lepiej.

Jak wygląda obraz z zastosowaniem przetwarzania Darbee? Uruchomiony na rozsądnym poziomie pomaga zwiększyć kontrast. Oglądając “Kill Bill: Volume 2”, zmarszczki na czole Davida Carradine stał się nieco wyraźniejsze a obiekty w tle stały się trochę ciemniejsze w porównaniu do jasnego nieba, które zyskało na przejrzystość.

W kwestii dźwięku BDP-103D jest nie mniej wszechstronny jak w przypadku obrazu, obsłuży wszystkie rodzaje płyt CD-Audio, DVD-Audio i SACD oraz pliki wysokiej rozdzielczości we wszystkich dostępnych formatach. W przeciwieństwie do większości innych odtwarzaczy Blu-ray, OPPO posiada również wielokanałowe wyjścia analogowe w konfiguracji  7.1, co daje możliwość wykorzystania odtwarzacza z amplitunerami bez złącz HDMI lub w standardowych systemach stereo. Możliwości pełnego zarządzania odcięciem basu, ustawieniami opóźnień oraz poziomów głośności poszczególnych głośników oznacza, że BDP-103D może również zastąpić przedwzmacniacz AV.

Wysokiej rozdzielczości wersje “Kind of Blue Miles Davis” oraz “Take Five Dave Brubeck Quartet”, których słuchałem z BDP-103D łatwo zdeklasowały ich wersje o jakości CD. Dodatkowo różnice nie były małe: instrumenty brzmiały bardziej naturalnie i miały lepszą przejrzystość. Podczas gdy w BDP-103D brakuje high-endowych przetworników DAC, które można znaleźć w OPPO BDP-105D, oba odtwarzacze brzmią identycznie gdy używamy połączenia HDMI do przesyłania dźwięku.

BDP-103D jest jednym z najszybszych odtwarzaczy Blu-ray na rynku, uruchamia się bardzo szybko i  wczytuje płyty szybciej niż jakikolwiek inny odtwarzacz. Odtwarzacz działa dobrze również w nietypowych konfiguracjach. Funkcja przesunięcia napisów pozwala dostosować pozycję napisów do telewizorów lub projektorów wyświetlających obraz w systemie 21:9. Wsparcie dla wielu zakresów przestrzeni kolorów HDMI pozwala dobrać zakres dopasowany do dowolnego telewizora lub podłączyć odtwarzacz do monitora PC. Dodatkowo dwa wyjścia HDMI pozwalają na współpracę z zewnętrznymi skalerami wideo lub starszymi amplitunerami, które nie obsługują 3D lub 4K. Bez względu na to, jak skomplikowany jest twój system, BDP-103D dobrze się do niego wpasuje.

 

Werdykt

OPPO BDP-103D utrzymuje reputację firmy jako producenta doskonałych odtwarzaczy Blu-ray. Dodatkową wartość odtwarzacza stanowi zastosowanie wejść HDMI, przetwarzanie Darbee oraz skalowanie do rozdzielczości 4K . Z wbudowaną technologią Darbee, OPPO ma najlepsze przetwarzanie obrazu spośród wszystkich dostępnych na rynku odtwarzaczy Blu-ray. BDP-103D stanowi punkt odniesienia wśród odtwarzaczy Blu-ray.

 

HD Guru daje OPPO BDP-103D ocenę 4,5 na 5

« powrót