OPPO jako urządzenia strumieniujące

OPPO jako urządzenia strumieniujące

OPPO jako urządzenia strumieniujące 150 150 OPPOdigital.pl

Odtwarzacze OPPO są znane z tego, że wyznaczają kierunek technologii Blu-ray i są wzorcem dla innych producentów z branży. Nie wszyscy jednak wiedzą, że urządzenia z serii BDP to nie tylko odtwarzacze płyt CD/DVD/Blu-ray, ale także znakomite urządzenia strumieniujące które mogą stać się sercem każdego audiofilskiego systemu audio-video i domowej rozrywki.

Odtwarzacze OPPO są znane z tego, że wyznaczają kierunek technologii Blu-ray i są wzorcem dla innych producentów z branży.

Wraz z nową generacją odtwarzaczy wyposażonych w procesor Darbee, lśniące nośniki przeskoczyły w nowy wymiar. Oferując jakość, która wcześniej była niedostępna dla urządzeń domowych. To, czego jednak większość osób nie wie, to że odtwarzacze OPPO poza tradycyjnym odtwarzaniem filmów i muzyki z płyt – są także wysokiej jakości urządzeniami strumieniującymi obraz i dźwięk.

OPPO BDP-105D jest audiofilskim marzeniem. Na pokładzie posiada nie jedno, a dwa uznawane za referencyjne układy ESS Sabre32 bit DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy). Pierwszy procesor Sabre32 dba o sekcję wielokanałową, zaś drugi układ odpowiada wyłącznie za sygnał stereo i jest w pełni odizolowany od układów obróbki sygnału wizyjnego. Dedykowana, w pełni zbalansowana płyta audio z procesorem Sabre32 jest zasilania z toroidalnego zasilacza. Posiada zarówno zbalansowane XLR jak i niezbalansowane RCA wyjścia audio.

Dyski – optyczne nośniki danych
Jeśli posiadasz jakąkolwiek płytę z zapisem cyfrowym, OPPO z całą pewnością ją odtworzy. Odtwarzacze obsługują płyty CD, SA-CD, DVD, Blu-ray oraz płyty CD/DVD/BD z zapisanymi plikami audio, video oraz zdjęciami. Zatem niezależnie, czy do odtwarzacza włożymy najnowszy album CD, film Blu-ray lub też zapisaną w domu płytę z plikami FLAC lub MKV – OPPO odtworzy ją z wysoką precyzją i w wysokiej rozdzielczości.

Strumieniowanie lokalne
Strumieniowanie jest wygodne, stąd niezwykła popularność zjawiska pośród dzisiejszych audiofilów i wideofilów. Niezależnie, czy przechowujemy swoje zbiory muzyczne i filmowe na lokalnym dysku, komputerze sieciowym czy NAS – odtwarzacze OPPO będą z nimi współpracować.

Internetowe serwisy streamingowe
Odtwarzacze OPPO posiadają wbudowane aplikacje wspomagające usługi strumieniowania z serwisów internetowych takich jak Netflix, Tidal czy też Youtube. Oznacza to, że w zaciszu domowym możesz cieszyć się dostępem do niezliczonej ilości multimediów najwyższej jakości korzystając z miesięcznych abonamentów dostępowych.

Przetwarzanie sygnałów HDMI
Wszystkie odtwarzacze OPPO posiadają wejścia HDMI, które pozwalają na podłączenie urządzeń zewnętrznych taki jak np. konsola, czy też tuner TV kablowej lub SAT, w celu poprawy jakości wyświetlanego na ekranie obrazu. Wykorzystując procesor Darbee oraz procesory Sabre32  możemy wycisnąć przysłowiowe soki z domowych urządzeń audio-video podłączonych pod nasze OPPO.

Cyfrowe wejścia audio

Zarezerwowane dla BDP-105D wejścia Optyczne, koaksjalne oraz PC-USB zamieniają audiofilski odtwarzacz i strumieniowiec w audiofilski przetwornik dla wszystkich domowych urządzeń audio.