OPPO zaprezentowało przenośne słuchawki planarne PM-3

OPPO zaprezentowało przenośne słuchawki planarne PM-3

OPPO zaprezentowało przenośne słuchawki planarne PM-3 150 150 OPPOdigital.pl

OPPO obecne było podczas tegorocznych targów CES 2015 prezentując nowe, przenośne słuchawki planarne OPPO PM-3 oraz mobilny wzmacniacz słuchawkowy OPPO HA-2. Lauren Dragan, redaktor magazynu Sound&Vision miał możliwość zapoznania się z nowymi produktami OPPO, oto jego relacja.

 

Jeszcze tej wiosny OPPO planuje wydać swoje pierwsze w historii, zamknięte słuchawki planarne. Ponieważ słuchawki przeznaczone są dla podróżujących audiofilów, ich wymiary zbliżone są do tradycyjnych słuchawek wokółusznych o zamkniętej konstrukcji. Wielkość słuchawek zmniejszono poprzez użycie mniejszego przetwornika niż ten zastosowany w otwartych OPPO PM-1 i PM-2, a sam przetwornik stał się bardziej okrągły niż owalny. Słuchawki są strojone liniowo, z delikatnym podbiciem na niskich i wysokich częstotliwościach, aby stworzyć to, co OPPO nazwało bardziej „ekscytującym” dźwiękiem. Jak napisałem, podbicie te jest delikatne, a to co usłyszałem brzmiało znakomicie. OPPO udało się uchwycić wszystkie cechy, które sprawiały, że PM-1 / PM-2 były tak wspaniałe i umieścić je w mniejszym, bardziej przystępnym opakowaniu.

 

Warty uwagi jest również fakt, że PM-3 nie potrzebują wzmacniacza słuchawkowego. Gniazdko słuchawkowe w twoim ulubionym urządzeniu to więcej niż potrzeba, aby uzyskać wysoki poziom głośności. Jeśli jednak zdecydujesz się użyć wzmacniacza, OPPO ma zamiar wraz z PM-3 wprowadzić do sprzedaży również wzmacniacz słuchawkowy HA-2. HA-2 będzie posiadać wejście analogowe jack oraz port USB, który pozwoli użytkownikom urządzeń mobilnych Apple połączyć urządzenia za pomocą kabla lightning, aby wysłać cyfrowy sygnał audio do wewnętrznego DAC-a HA-2. Ten sam port USB pozwoli również na podładowanie baterii telefonu.

 

 

Podsumowując, jeśli modele produkcyjne będą tak dobre jak prototypy które słyszałem, OPPO będzie miało w swojej ofercie naprawdę fantastyczne nowe produkty. Dodatkowo ceny PM-3 oraz HA-2 zapowiadają się na wystarczająco niskie, aby służyć jako wstęp do świata słuchawek planarnych dla świeżo upieczonych lub oszczędnych audiofilów.