Zacna mieszanka – OPPO PM-3 w MP3Store

Zacna mieszanka – OPPO PM-3 w MP3Store

Zacna mieszanka – OPPO PM-3 w MP3Store 150 150 OPPOdigital.pl

Zespół MP3Store przetestował słuchawki planarne OPPO PM-3, nowe przenośne słuchawki OPPO przypadły do gustu recenzentom: “OPPO PM-3 to bardzo ciekawy produkt, który zaskoczy z pewnością nie jednego z Was. Starania producenta zaowocowały naprawdę zacną mieszanką”

 

Wstęp

OPPO PM-3 to nowa konstrukcja planarna, będąca w założeniu przenośną wersją modeli OPPO PM-1 i OPPO PM-2. Wedle zapewnień producenta, mamy styczność z produktem o najwyższej jakości dźwięku, połączonej z eleganckim wyglądem, bardzo dobrym poziomem izolacji od hałasu otoczenia oraz bardzo niską (jak na użytą technologię i konstrukcję) masą własną.

Budowa, ergonomia i wyposażenie

Jeżeli chodzi o zapewnienia producenta, to z pewnością w aspekcie jakości wykonania można się z nim w pełni zgodzić. Słuchawki posiadają wszystko, a nawet więcej, czego oczekuje się od produktu w tej cenie. Widełki są w pełni metalowe, pracują bez żadnych zarzutów i zapewniają sporą możliwość regulacji słuchawki.

…w zestawie znajdziemy aż trzy rodzaje: standardowy jack 3.5mm – jack 3.5mm/6.3mm, z pilotem dedykowanym do urządzeń Apple oraz z pilotem dedykowanym do urządzeń Android. W zestawie znajdziemy także pokrowiec wykonany z jeansu oraz, co oczywiste, informacje o słuchawkach i instrukcję obsługi, zamknięte w estetycznej, białej kopercie. Powyższe rzeczy sprawiają, że już po otwarciu opakowania słuchawek wiemy, za co zapłaciliśmy i czuć, że producent starał się utrzymać możliwie najwyższą jakość świadczonego towaru.

 

Odsłuchy

ADL GT40α: OPPO PM-3 / ADL H118:

Pojawiło się więcej basu na H118, jest go więcej niż w OPPO, jednak nadal nie jest on tak zwarty, nie schodzi tak nisko i nie ma takiego wypełnienia. Pomimo bardzo dobrego zgrania H118 z GT40α, OPPO wcale nie zamierzają pozostać w tyle. Zakładając H118 można odnieść wrażenie, że wszystko jest na swoim miejscu i niczego nie brakuje. Zmieniając jednak H118, na PM-3 prawda okazuje się być z goła inna. OPPO zapewniają większą spójność dźwięku i rozdzielczość tonalną. Przestrzenność nadal pozostaje na podobnym poziomie, jednak zwiększyła się głębia na korzyść PM-3. Słuchawkom ADL brakuje także szczegółowości do tego stopnia, że fragmenty, które na PM-3 można usłyszeć bez problemu, są niekiedy trudniejsze do uchwycenia na H118. PM-3 sporo zyskały w zakresie górnego pasma i nadal błyszczą pod tym względem na tle H118.

 

ADL GT40α: OPPO PM-3 / Phiaton MS500:

PM-3 nadal urzekają naturalnością przekazu, zwłaszcza jeżeli chodzi o wokale – tutaj możemy mówić o przepaści, a nie różnicy. Scena w PM-3 jest jeszcze szersza, zwiększyła się także różnica w separacji i głębi. PM-3 reprezentują teraz naprawdę bardzo dobry poziom i cieszą pewną unikalnością przekazu – o ile możliwie najwierniejszy przekaz można nazwać unikalnością. Przesiadka z OPPO na MS500 pokazuje, znaczące braki w spójności dźwięku tych drugich. Niska partia środkowego pasma nie ma takiego ataku i punktowości, jaką zaznamy w PM-3. Góry jest także mniej i czuć pewien niedosyt, który szybko rekompensuje założenie słuchawek OPPO.

Cowon P1: OPPO PM-3 / Grado GS1000:

Scena w PM-3 jest nadal znacznie mniej rozciągnięta na szerokość, jednak OPPO mają bardziej dociążone brzmienie.

Impet dolnego pasma jest większy na PM-3, które mocniej akcentują ten zakres pasma. Wykazują większe dociążenie basu. Jest on także szybszy.

OPPO zapewniają większą szybkość brzmienia, które jest bardziej punktowe i wyzwala więcej energii chwilowej, podczas gdy Grado grają bardziej spójnie, z gładkimi przejściami pomiędzy dźwiękami. Można powiedzieć, że to dwa różne sposoby gry, które w swojej rozbieżności są tak bardzo do siebie podobne – oba ukierunkowane na wierność przekazu lecz podane w inny sposób.

Podsumowanie

OPPO PM-3 to bardzo ciekawy produkt, który zaskoczy z pewnością nie jednego z Was. Starania producenta zaowocowały naprawdę zacną mieszanką – trzeba pamiętać, że mamy styczność ze słuchawkami:

• Bardzo naturalnymi, o dużej spójności przekazu
• Przenośnymi, o konstrukcji planarnej…
• ale zaskakująco łatwej do poprawnego napędzenia
• O nieprzeciętnej jakości wykonania i komforcie ( tu jest znacznie lepiej od H118 i MS500)
• W dobrej, niewygórowanej cenie, jak na swoje możliwości i potencjał

Zapraszamy do przeczytania pełnego testu słuchawek