Wstępna recenzja UDP-205 w Secrets of Home Theater HiFi

Wstępna recenzja UDP-205 w Secrets of Home Theater HiFi

Wstępna recenzja UDP-205 w Secrets of Home Theater HiFi 640 640 OPPOdigital.pl

Redaktorzy serwisu Hometheaterhifi.com nie mogli odmówić sobie napisania paru akapitów na świeżo po otwarciu nowiutkiego UDP-205, które dostali na testy. W oczekiwaniu na ich pełny raport zapoznajmy się z ich pierwszymi wrażeniami.

Audio i wideo najwyższej jakości w jednym urządzeniu jest jak najbardziej możliwe. OPPO zamierza to udowodnić dzięki najnowszemu UDP-205

OPPO UDP-205 jest urządzeniem stworzonym dla entuzjastów kina domowego, którzy ponadto cenią sobie najwyższej jakości sprzęt dla audiofili. Od razu wiedzieliśmy, że w opakowaniu ważącym ponad 13,5 kg znajdziemy coś ekstra! Jak wielkie mogą być różnice między UDP-205 a jego wyśmienitym młodszym rodzeństwem UDP-203?

Panel frontowy został zaprojektowany w niemal identyczny sposób jak w UDP-203 z dodaniem portu słuchawkowego jack i kilku eleganckich krzywizn. UDP-205 jest znacznie wyższy od UDP-203- wynika to z dwuwarstwowej konstrukcji wewnątrz urządzenia, ale wciąż zachowuje świetny wygląd. Oczywiście podobnie jak w miłości, w urządzeniach tego typu liczy się głównie wnętrze. W górnym panelu obudowy znajdują się otwory wentylujące, pozwalające na odprowadzanie ciepła z pasywnie chłodzonego układu audio, które pozwalają również zajrzeć do środka tym co bardziej ciekawskim z nas. Wystarczy jeden rzut oka na wnętrze, żeby zorientować się, że UDP-205 przewyższa większość innych odtwarzaczy UHD 4K oraz Blu-ray. Postaramy się dowieść tego w naszej nadchodzącej recenzji tego 13,5 kilogramowego monstrum. Zapewniam, w środku na pewno nie ma żadnych cegieł.

Pomimo głównej funkcji odtwarzacza wideo, UDP-205 ma sporo funkcji i ulepszeń, które robią z niego wyśmienite urządzenie dla bardzo wymagających audiofili. Na panelu tylnym znajdziemy analogowe wyjścia XLR dla w pełni zbalansowanego sygnału. Już się nie mogę doczekać kiedy wykorzystam OPPO UDP-205 jako odtwarzacz stereo oraz jako DAC do plików muzycznych najwyższej jakości. Oczywiście posiada wbudowane wyjścia analogowe dla wszystkich kanałów, ale jestem bardzo ciekawy jego osiągów stereo z wykorzystaniem mojej w pełni zbalansowanej jednostki preamp. Ekscytacja? Jeszcze jak! Pełną recenzję napiszę w ciągu paru najbliższych tygodni.

Parę słów od redaktora naczelnego

Nasze wstępne testy OPPO UDP-205 pokazały limity naszego analizatora spektralnego Audio Precision. Było kilka testów w których UDP-205 miało lepsze rezultaty niż BDP-105, oraz kilka w których prym wiódł ten drugi. Trzeba jednak podkreślić że różnice były w dziesięciotysięcznych i milionowych częściach woltów. Są to różnice tak mikroskopijne, że ich źródłem mogą być nawet niewielkie wahania napięcia w źródle zasilania. Żadna z tych różnic nie jest w najmniejszym stopniu słyszalna. Najwyższa pora zaopatrzyć się w najnowszy analizator spektralny Audio Precision. W każdym razie UDP-205 i BDP-105 są najlepszymi odtwarzaczami jakie kiedykolwiek miałem przyjemność testować.