Pierwsza recencja nowego odtwarzacza UHD, OPPO UDP-203 w Trusted Revievs

Pierwsza recencja nowego odtwarzacza UHD, OPPO UDP-203 w Trusted Revievs

Pierwsza recencja nowego odtwarzacza UHD, OPPO UDP-203 w Trusted Revievs 150 150 OPPOdigital.pl

Mamy pierwszą recenzję naszego najnowszego produktu – odtwarzacza UHD 4K, OPPO UDP-203. Wciąż czekamy na premierę, a póki co zapraszamy do zapoznania się z artykułem który pojawił się niedawno na portalu TrustedReviews.com

Dotychczas walka na rynku odtwarzaczy Ultra HD Blu-Ray rozgrywała się jedynie między Panasoniciem, Samsungiem i Microsoftem (jeśli liczyć Xbox One S). Ale teraz na rynek odtwarzaczy 4K, szturmem wchodzi produkt OPPO, UPD-203

Urządzenie jest masywne, wygląda bardzo luksusowo oraz posiada doskonałą specyfikację, dzięki czemu modele konkurencyjne wyglądają przy nim jak marketowe zabawki.
Oppo kompletnie pochłonęło się w produkcji nowego odtwarzacza, w tym nowego układu przetwarzania wideo opracowanego wraz z MediaTek, który zapewnić ma najwyższą jakość obrazu. Ale można było się tego spodziewać po marce która pobiła rynek odtwarzaczy Blu-Ray swoimi modelami BDP-881 oraz BDP-105D.

Oppo UDP-203 – Wygląd

Dzięki metalowej obudowie składającej się ze stalowej pokrywy i grubego aluminiowego panelu przedniego, UDP-203 jest rewelacyjnie wykonanym urządzeniem. Wygląda podobnie do BDP-105D, posiada czarne eleganckie wykończenie i delikatne przyciski na panelu.

Jeśli chodzi o dostępne złącza, OPPO zwykle wykracza poza standardowe a UDP-203 nie jest wyjątkiem. Wśród wszystkich pozłacanych wyjść z tyłu obudowy znajdziemy 2 wyjścia HDMI.  HDMI 2.0 oferuje pełne wyjście wideo 4K / 60p, a port HDMI 1.4 służy tylko do połączeń audio, zapewniając kompatybilność ze starszymi odbiornikami AV.

Urządzenie posiada również wejście HDMI 2.0, które pozwala na przepuszczanie innych rodzimych źródeł 4K, takich jak dekodery i konsole do gier poprzez OPPO. Jest to pierwsze takie rozwiązanie na rynku UHD Blu-ray.

Wśród pozostałych gniazd znajdziemy 7.1-kanałowe wyjścia analogowe, dwa porty USB 3.0 z tyłu, USB 2.0 na froncie, optyczne i koaksjalne wyjścia cyfrowe, RS-232 i porty wejścia/wyjścia dla integracji z zewnętrznymi systemami sterowania.


Oppo UDP-203 – Specyfikacje

Oppo zachwyca również od wewnątrz. Sercem odtwarzacza jest nowy SoC (System on Chip) stworzony wraz z MediaTek, która ma zapewnić “zaawansowane przetwarzanie obrazu”. UDP-203 jest pierwszym odtwarzaczem wykorytującym tego typu chipset.

Jego zaawansowane przetwarzanie obrazu sprawia również że UDP-203 technicznie, jest w stanie wspierać odtwarzanie Dolby Vision, choć nie jest jeszcze certyfikowane. Oppo prowadzi aktualnie rozmowy z Dolby, więc na razie jest to jeszcze kwestia czasu, ale dobrze mieć odtwarzacz prygotwany do takiej możliwości.

Odtwarzacz posiada dedykowany napęd ze zoptymalizowanym mechanizmem laserowym do szybkiego ładowania płyty. Zapewnia on szeroką kompatybilność nośników oraz bezbłędne ich odtwarzanie. Napęd obsługuje UHD Blu-ray, Blu-ray (2D i 3D), DVD, DVD-Audio, SACD, CD i płyty AVCHD.

Przez lata odtwarzacze OPPO były nagradzane za ich jakość dźwięku i obrazu. Model UDP-203 nie zapowiada aby miało to się zmienić. Odtwarzacz posiada nawjwyższej klasy 8-kanałowy, 32-bitowy DAC  AKM (4458), wspierający formaty PCM, AIFF, ALAC, FLAC i WAV do 384kHz/32-bit, oraz 2-kanałowe DSD256 i wielokanałowe DSD64/128. Wspiera również Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Atmos i DTS:X.

UDP-203 może być również używany jako streamer multimediów za pośrednictwem wbudowanego dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2.4 i 5.0GHz) lub sieci przewodowej ethernet. Może odtwarzać AVI, MKV, MOV, M2TS / TS, MP3, WMA, AAC, AIFF, ALAC, APE, FLAC, DSD i WAV z serwerów / SMB DLNA w sieci. Odtwarza również materiały z dysków do 16TB podłączony do portu USB.
Jedyny szkopuł to, że UDP-203 nie oferuje streaming video z usług takich jak Amazon czy Netflix. To nie jest to ogromny problem zważywszy na to, że większość nowych telewizorów mają te usługi wbudowane – ale jest to jeden obszar, w którym rywale OPPO mają przewagę.

Oppo UDP-203 – Działanie

OPPO odświeżyło wygląd menu w nowym odtwarzaczu. Nowy interfejs wysokiej rozdzielczości został zaprojektowany dla maksymalnej wygody, dzięki czemu można łatwo znaleźć swoje pliki. Posiada okna dialogowe, które wyświetlają szczegółowe informacje dla zaawansowanych użytkowników, dziewięć trybów powiększania i szybki rozruch. Wszystko dla zwiększenia satysfakcji użytkowników.

Oczywiście, istnieje również konwersja HDR do SDR dla starszych modeli telewizorów, które nie obsługują HDR10 – może być wybrana w menu ustawień, jako jedna z czterech trybów HDR, w tym wyjścia HDR pozbawionego metadanych.

Pilot został również odświeżony. Podświetlenie włącza się automatycznie, po uniesieniu dzięki wbudowanemu akcelerometrowi, który wykrywa ruch. Oprócz tego wygląda podobnie do poprzednich pilotów OPPO, zachowując wygodne przyciski i intuicyjny układ. Posiada dedykowany klawisz HDR, który zapewnia szybki dostęp do menu przedstawionego powyżej.

Oppo UDP-203 – Wyniki

Oczywiście, byliśmy ograniczenie jedynie do odtwarzania materiału na telewizorze LG OLED, lecz mimo tego obraz był rewelacyjny. Bez możliwości bezpośredniego porównania odtwarzaczy Panasonic lub Samsung trudno powiedzieć który z nich zapewnia najlepszy obraz, lecz ten z OPPO jest bez wątpienia fascynujący.

OPPO do testów wybrało płytę 4K z filmem Deadpool. Pierwsze co rzucało się w oczy to odwzorowanie kolorów. Obcisły kombinezon Deadpoola był renderowany w głębokich, naturalnie wyglądających odcieniach czerwieni, z gładkimi przejściami w obrębie koloru. Podczas sceny na autostradzie gdy Deadpool wyciąga rozprawia się ze swoimi wrogami, jego ruch jest szybki i płynny, bez migotania lub rozmycia.

Pierwsze wrażenia

Oto dowód na to że OPPO UDP-203 zapowiada się być zdumiewającym odtwarzaczem UHD Blu-ray. Pod względem funkcji nie pozostawia nic do życzenia (oprócz usług strumieniowania wideo znajdujących się na większości inteligentnych telewizorów), a jego oszałamiającej jakości wykonania pozostawia Panasonic i Samsung z tyłu. Na pierwszy rzut oka obraz wygląda zdumiewająco dobrze, ale ostateczną opinię wydamy dopiero gdy dostaniemy go w swoje ręce.

« powrót