OPPO Sonica w Secrets of Home Theater and High Fidelity

OPPO Sonica w Secrets of Home Theater and High Fidelity

OPPO Sonica w Secrets of Home Theater and High Fidelity 150 150 OPPOdigital.pl

Recenzja OPPO Sonica w Secrets of Home Theater and High Fidelity Na portalu Secrets of Home Theater and High Fidelity ukazał się test głośnika bezprzewodowego OPPO Sonica. Zachęcamy do przeczytania wybranych fragmentów testu. Sonica to pierwszy krok marki OPPO w kierunku głośników bezprzewodowych. Przy tak wielu genialnych produktach wytwarzanych przez OPPO w przeszłości, Sonica niesie za sobą wielkie oczekiwania

Dziś rzucę nieco światła na to, czy Sonica jest godnym graczem na arenie bezprzewodowych głośników Hi-Fi.

Bezprzewodowy głośnik OPPO Sonica jest wykonany solidnie, z wysokiej jakości materiałów oraz posiada zestaw użytecznych funkcji, które mogą być łatwo kontrolowane za pomocą dedykowanych aplikacji dla iOS i Androida. Posiada możliwość zarówno bezprzewodowego jak i przewodowego połączenia z siecią. Co więcej, posiada też optymalizację dźwięku w pomieszczeniach, co znacznie poprawia jego wydajność. Ogólnie rzecz biorąc, jakość dźwięku odtwarzanego przez OPPO Sonica jest wręcz niesamowita dla głośnika o tych rozmiarach i cenie, co czyni go produktem godnym polecenia.

Najważniejsze informacje:

Głośnik bezprzewodowy Wi-Fi OPPO Sonica:

•Łączność Bluetooth and Wi-Fi wspierająca AirPlay
•Połączenie przewodowe: Ethernet, USB,  3.5 mm Jack
•Trzy przetworniki w konfiguracji 2.1 (dwa szerokopasmowe i jeden nisko-tonowy) z dwoma membranami biernymi
•Oddzielny wzmacniacz i procesor sygnałowy (DSP) dla każdego przetwornika
•40 Wat całkowitej mocy
•Estetycznie i solidnie wykonana obudowa
•Kompaktowe wymiary
•Doskonała spójność dźwięku

Wprowadzenie
OPPO jest silnym graczem w świecie audio i kina domowego. Zbudowało bardzo dobrą reputację wokół jego cenionych odtwarzaczy Blu-Ray i produktów audio (słuchawek i wzmacniaczy słuchawkowych). Testowane rządzenie to pierwszy głośnik bezprzewodowy marki OPPO.  OPPO nazywa swój produkt „głośnikiem Wi-Fi”, co może być mylące ponieważ urządzenie obsługuje również łączność  Bluetooth. Dlatego wolę go nazywać „głośnikiem bezprzewodowym”. Chociaż może się wydawać że produkt pod względem kategorii nie pasuje do pozostałych, wyprodukowanych wcześniej przez markę OPPO, to rzeczywiście wpasowuje się w linię produktów firmy. Sonica to dowód na to, że OPPO stara się sprostać oczekiwaniom użytkowników.

Wygląd, funkcje i konfiguracja
Sonica jest stosunkowo niewielka. Szerokość, która jest najdłuższym wymiarem, ma około 30 cm. Jego kompaktowe wymiary pozwalają na łatwe przenoszenie i łatwe umiejscowienie. Urządzenie może bez problemu stać na małej półce, stoliku do kawy czy na rogu biurka. Zaokrąglona obudowa OPPO Sonica wygląda nowocześnie i stylowo. Testowany przeze mnie egzemplarz ma ciemno-szarą obudowę, która sprawia że urządzenie wygląda dyskretnie. Oznacza to że Sonica łatwo wtapia się w wystrój pokoju bez zwracania uwagi na siebie. . Dla ludzi, którzy lubią bardziej ekscytujący wygląd, dostępna będzie srebrny wersja głośnika. Przewidywane są też inne wersje wykończenia.

Obudowa głośnika OPPO Sonica jest bardzo prosta, posiada jedynie przyciski „głośniej”/”ciszej” oraz przycisk wyciszenia na górze, wraz z kontrolkami stanu głośnika i stanu Bluetooth. Głośnik nie posiada włącznika, co oznacza że głośnik będzie zawsze w stanie czuwania i gotowości, aby odtworzyć na nim materiał w momencie uzyskania połączenia. Kontrolka stanu głośnika świeci na biało, gdy Sonica jest podłączona do sieci i gotowa do użycia, oraz na pomarańczowo gdy głośność jest wyciszona. Port połączenia przewodowego LAN, port USB oraz złącze analogowe dostępne są na tylnym panelu urządzenia OPPO Sonica.

Skromnie i prosto wyglądająca Sonica skrywa w sobie zaawansowaną technologię. Korzysta z trzech aktywnych przetworników (jeden 3,5-calowy nisko-tonowy i dwa 2,5-calowe szerokopasmowe) oraz dwóch 3-calowych membran biernych, które wzmacniają basy. Przetwornik niskotonowy posiada ciężki magnes neodymowy i miedziane pierścienie zastosowane w celu linearyzacji napędu.

Takie rozwiązanie można znaleźć jedynie w najdroższych konstrukcjach. Każdy przetwornik jest osobno zasilany przez specjalnie zaprojektowany wzmacniacz cyfrowy klasy D wyposażony w cyfrowy procesor sygnału (DSP). Każdy z przetworników szerokopasmowych napędzany jest wzmacniaczem o mocy 10W a głośnik nisko-tonowy o mocy 20W. Zasilacz i wzmacniacze są zainstalowane na solidnej metalowej płycie, która ułatwia odprowadzanie ciepła. Aby dodatkowo zminimalizować zakłócenia, Sonica wykonana jest z twardego tworzywa sztucznego ABS, a wewnętrzne wzmocnienia zapewniają maksymalną stabilność . Kształt obudowy został zaokrąglony w celu zminimalizowania wewnętrznych rezonansów dla lepszego rozproszenia dźwięku.

Wrażenia odsłuchowe
Po krótkim wygrzaniu, odtwarzałem różne rodzaje muzki przez OPPO Sonica za pomocą Wi-FI, Bluetooth oraz wejścia analogowego. Mimo że na podstawie swojego doświadczenia nie próbowałem wyrabiać sobie wyobrażenia o produkcie na początku testu, to natychmiast po usłyszeniu pierwszych dźwięków nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że ten mały głośnik jest niesamowity.

Podsumowanie
OPPO Sonica to doskonały, kompaktowy głośnik bezprzewodowy, z którym można połączyć się na wiele sposobów, oraz zapewniający wysoki stosunek ceny do jakości.

OPPO Sonica to produkt wybitny. Ten kompaktowy głośnik posiada solidną jakość wykonania i oferuje doskonałą łączność przewodową i bezprzewodową. Co więcej, jest łatwy w konfiguracji i obsłudze dzięki dedykowanej aplikacji OPPO Sonica oferującej intuicyjny  interfejs użytkownika oraz ciekawe funkcje. Plusem jest funkcja optymalizacji akustyki, zapewniająca odpowiednie ustawienia w celu uzyskania najlepszej jakości dźwięku z głośnika. Dwa głośniki Sonica mogą być również wykorzystane jako para stereo. Choć cena stawia go w środku gamy produktów głośników bezprzewodowych, OPPO Sonika oferuje jakość i funkcje, które konkurują z produktami z najwyższej półki.

Całą recenzję przeczytasz na: http://hometheaterhifi.com/reviews/speaker/wireless-speakers/oppo-sonica-wi-fi-speakers-review/