Recenzja OPPO UDP-203 w Stuff TV

Recenzja OPPO UDP-203 w Stuff TV

Recenzja OPPO UDP-203 w Stuff TV 2000 2000 OPPOdigital.pl

Recenzenci serwisu Stuff TV nie poskąpili pochwał dla odtwarzacza UDP-203. W swoim artykule zachwalają jakość dźwięku i wyświetlanego obrazu. Przyjrzyjmy się bliżej ich opinii.

Najlepszy odtwarzacz 4K, jaki możesz kupić. Jeżeli tylko chcesz.

Aktualny trend Ultra High Defintion to serwisy strumieniowania takie jak Netflix, Amazon Prime czy Sky Q. Jeżeli jednak cenisz sobie najwyższą jakość, płyty UHD Blu-ray to wciąż najlepszy sposób na oglądanie filmów w domu, a OPPO UDP-203 to najlepszy odtwarzacz 4K UHD na którym możemy je odtwarzać. Jest lepszy nawet od zeszłorocznego flagowca Panasonic DMP-UB900 – poraża zmysły ilością detali i krystalicznym dźwiękiem. Patrząc na cenę UDP-203, tego właśnie oczekujemy.
Dla kinomaniaka OPPO UDP-203 to absolutny must-have.

Obraz UDP-203 – po prostu najlepszy

W prostych słowach – obraz 4K z OPPO jest spektakularny. Oglądanie „Życie Pi” powodowało opad szczęki dzięki wyraźnemu zarysowaniu każdego najmniejszego detalu z idealną klarownością i subtelnością. Bez wątpienia z odtwarzaczem OPPO zobaczysz, na co stać Twój telewizor UHD. Każdy włosek na futrze tygrysa był tak sugestywny, że mieliśmy ochotę sięgnąć po niego i dotknąć go na żywo. Te cechy są równie widoczne w trakcie odtwarzania materiału FullHD Blu-ray – nawet w tak skomplikowanych sytuacjach jak subtelne zmiany koloru skóry, UDP-203 radzi sobie wyśmienicie. Wrażenia nie robią na nim powolne ruchy kamery w podłużnych ruchach. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem.Porównując do naszego poprzedniego faworyta, Panasonica DMP-UB900, OPPO jest lepsze w praktycznie każdym aspekcie. Obraz jest klarowniejszy, detali więcej, a przejścia lepsze niż w jakimkolwiek innym odtwarzaczu dostępnym na rynku.

Dźwięk UDP-203 – jeszcze większy i jeszcze lepszy

Wrażenia audio są równie dobre jak w kwestii obrazu. Naprawdę czuć to „łup”, kiedy pęka szkło. Uderzenie przy eksplozji, ciche dialogi przeszywające scenę w Holywoodzkich monogolach – jeżeli masz wysokiej klasy soundbar lub zestaw kina domowego, od razu zauważysz zysk w jakości. Kiedy słuchaliśmy epickiej ścieżki dźwiękowej w Star Trek Beyond, nie mogliśmy powiedzieć nic złego na temat muzykalności urządzenia. Odtwarzacz poradził sobie z orkiestrowymi niuansami z zegarmistrzowską precyzją.

Funkcje UDP-203 – nie ma Netflixa, nie ma problemu

Z punktu widzenia wzornictwa, UDP-203 wygląda dokładnie tak, jak odtwarzacz Blu-ray. Z tą różnicą, że znajduje się w eleganckiej metalowej obudowie, posiada front ze szczotkowanego aluminium, minimalistyczne przyciski i uroczy wyświetlacz. Umiejscowiony pod telewizorem nie będzie odwracał uwagi od obrazu. Pilot jest przyjemny w użyciu i łatwy w obsłudze.
Na tylnej ściance znajdziemy wyjście HDMI 2.0 oraz HDMI 1.4 dla amplitunerów nieco starszej generacji.
Nie przejmuj się, że będziesz musiał wymienić odtwarzacz w przeciągu kilku najbliższych lat. Dzięki kompatybilności z HDCP 2.2 mamy pewność, że skorzystamy z dobrodziejstw ustanowionych przez konsorcjum UHD. Szeroki gamut BT.2020, wsparcie dla HDR10, 4K, a wisienką na torcie pozostaje aktualizacja do standardu Dolby Vision HDR za pomocą aktualizacji oprogramowania w najbliższej przyszłości. Jedyną niedoskonałością, która przychodzi nam do głowy, jest brak aplikacji strumieniujących w UDP-203, takich jak Netflix, BBC czy Amazon Prime. Patrząc jednak na to, że praktycznie każdy telewizor 4K obecny na rynku obsługuje te aplikacje, ich brak w OPPO nie jest wielkim problemem.

OPPO UDP-203 – werdykt

OPPO UDP-203 nie jest produktem dla każdego, szczególnie uwzględniając jego wysoką cenę.
Dla grupy osób wystarczy wbudowany w telewizor Netflix czy Amazon, ale jeżeli oczekujesz wszystkiego, co najlepsze i zainwestowałeś odpowiednio dużo w wyświetlacz i nagłośnienie, OPPO UDP-203 jest odtwarzaczem stworzonym dla Twojego systemu. To po prostu najlepsze źródło filmów jakie istnieje i jest dużym krokiem naprzód w stosunku do strumieniowania.
Jeżeli jakość obrazu jest dla Ciebie najważniejsza, UDP-203 jest oczywistym wyborem, nawet uwzględniając jego wysoką cenę.