Doskonała recenzja OPPO BDP-103D w magazynie What Satellite & Digital TV

Doskonała recenzja OPPO BDP-103D w magazynie What Satellite & Digital TV

Doskonała recenzja OPPO BDP-103D w magazynie What Satellite & Digital TV 150 150 OPPOdigital.pl

Kolejna znakomita recenzja OPPO BDP-103D w prasie brytyjskiej. Tym razem test w magazynie poświęconym telewizorom oraz technice satelitarnej. „Dodanie “Efektu Darbee” sprawiło, że OPPO stało się intrygującym urządzeniem. Odtwarzacz ma wspaniałą funkcjonalność oraz dużą swobodę połączeń. Podsumowując, zakup rekomendowany.”

 

W ostatnim czasie na rynku odtwarzaczy Blu-ray nie dzieje się nic ciekawego. W oczekiwaniu na nowy standard płyt 4K, mogłoby się wydawać, że nie da się już nic więcej zrobić w kwestii rozwijania odtwarzaczy Blu-ray. Dowodem na to może być decyzja firm Panasonic oraz Sony o przeniesieniu ich odtwarzaczy z 2012 roku do oferty na rok 2013.

Ostatnio jedynymi zmianami jakie pojawiały się w nowych odtwarzaczach Blu-ray były nowe funkcje Smart czy stremowanie mediów, ewentualnie audiofilskie modyfikacje mające na celu osiągnięcie jak najwyższej jakości dźwięku. OPPO wybrało inną drogę i zaimplementowali w swoim najnowszym odtwarzaczu technologię Darbee Visual Presence. Szybkie wyjaśnienie co to oznacza. Darbee to firmą, która często reklamuje się sloganami typu “Kup nasze urządzenie – Twoje oczy będą nam wdzięczne “! Najbardziej znanym urządzeniem w ofercie firmy jest Darblet, mała skrzyneczka z wejściem oraz wyjściem HDMI, którą podłączamy między odtwarzacz Blu-Ray a wyświetlacz. Darblet jest procesorem wideo, który nie zmienia podstawowych parametrów obrazu takich jak Jasność, kontrast, redukcja szumów, tryby usuwania przeplotu czy balans kolorów – wprowadza wyłącznie tzw. “efekt Darbee”. Analizując obraz w czasie rzeczywistym wprowadza korekty, dodając do obrazu więcej blasku. Sama metoda jest bardzo skomplikowana i nie wydaje mi się, żeby ktoś chciał się w to bardziej zagłębiać. Według Darbee technologia ta ” Dodaje do obrazu informacje o trójwymiarowej głębi i detalach poprzez modulację lokalnej luminancji pikseli za pomocą opatentowanej metody”.

 

Budowa

Jeśli chodzi o wygląd, nowy model OPPO jest niemal identyczny jak model 103EU. Możliwości połączeń oraz funkcjonalność są również takie same, czyli imponujące. Odtwarzacz posiada trzy wejścia USB, dwa wyjścia HDMI, dwa wejścia HDMI co daje możliwość użycia 103D jako przedwzmacniacz AV/przełącznik wejść. Odtwarzacz obsługuje strumieniowanie plików audio i wideo poprzez DLNA, skalować obrazu do 4K, odtwarzanie płyt Blu-ray 3D, Super Audio CD i DVD-Audio. Piękna budowa, świetna funkcjonalność oraz szybki interfejs użytkownika to kolejne plusy nowego odtwarzacza. Efekt Darbee bez wątpienia działa, choć należy się zastanowić w jakim stopniu i z jakimi źródłami obrazu zostanie użyty. Darbee oferuje trzy tryby: Gaming, Hi-Def i Full Pop. W menu Darbee można wybrać tryb, poziom przetwarzania (od 0-120%), jest nawet możliwość uruchomienia trybu demonstracyjnego pozwalającego na szybkie porównanie obrazu z i bez przetwarzania.

 

Możliwości

Gdy oglądamy materiał Full HD, przy poziomie przetwarzania około 50/60%, Darbee Visual Presence daje wyraźne korzyści, subtelnie poprawiając poczucia głębi i szczegółowość obrazu. ¬ródła SD jeszcze wyraźniej ukazują zalety Darbee. Oglądając film Brudny Harry w formacie DVD, przy przetwarzaniu nie przekraczającym 60%, rezultaty są świetne. Każdy kto myśli o zakupie poprzedniego modelu OPPO powinien zastanowić się nad nowym 103D. Za dodatkowe 100 funtów dostajemy bardzo miły dodatek z którego każdy będzie zadowolony.

 

Werdykt

Dodanie “Efektu Darbee” sprawiło, że OPPO stało się intrygującym urządzeniem. Odtwarzacz ma wspaniałą funkcjonalność oraz dużą swobodę połączeń. Podsumowując, zakup rekomendowany.

 

« powrót