Podłączanie OPPO BDP-105EU bezpośrednio do końcówki mocy lub aktywnych głośników

OPPO BDP-105EU jest dobrze przystosowany, aby podłączyć go bezpośrednio do końcówki mocy bądź aktywnych głośników. Kontroler głośności odtwarzacza używa podwójnych Sabre32 DAC z opatentowaną 32-bitową kontrolą poziomów, którą uważa się za działającą tak dobrze jak najbardziej zaawansowane analogowe regulatory głośności.

Sabre32 DAC pozwala na wyjątkową kontrolę poziomu głośności. Cytując dokumentację Sabre32:
„Obecne oprogramowanie posiada półdecybelowe rejestry poziomu głośności co pozwala użytkownikom ustawiać głośność z dokładnością do 0,5dB. Jednak wewnętrznie kontroler głośności operuje na różnicach mniejszych niż 1/64dB i łagodnie przechodzi z jednego poziomu głośności na drugi. W efekcie otrzymujemy całkowicie bezskokową zmianę głośności.”

OPPO BDP-105EU pozwala również na ustawienie opóźnienia kanału w ćwierćsekundowych krokach (0,25’ / 3”). Poziomy głośności pojedynczych głośników mogą być regulowane w krokach 0,5dB. Dostępne są następujące częstotliwości podziału: 40Hz / 60Hz / 80Hz / 90Hz / 100Hz / 110Hz / 120Hz / 150Hz / 200Hz / 250Hz, gdzie 80Hz jest wartością domyślną. Ustawienia podziału są globalne, podział „na kanał” nie jest dostępny.

Ważna informacja: Po aktualizacji oprogramowania odtwarzacz wymaga resetu do ustawień fabrycznych aby prawidłowo funkcjonować. Operacja ta ustawi  nam poziom głośności na „Fixed” (stały) i rzeczywistą głośność na 100 (maksimum). Należy zadbać aby przed uruchomieniem wzmacniacza lub aktywnych głośników po resecie fabrycznym, wcześniej wejść do menu ustawień i zmienić głośność na „Variable” (zmienna), po czym zmienić poziom głośności na około 45-50. Ustawienia głośności trzymane są w pamięci gdy odtwarzacz jest w trybie czuwania, więc głośność nie zmienia się po wyłączeniu odtwarzacza, a jedynie po fabrycznym resecie.

  • Impedancja wyjściowa, 7.1, kanały L/R:  100om
  • Impedancja wyjściowa, dedykowane stereo, kanały L/R: 100om
  • Impedancja wyjściowa, 7.1, wszystkie kanały prócz L/R: 200om
  • Zalecana impedancja wejściowa wzmacniacza to 47 kiloom (standard przemysłowy)
  • Peak output level: 2.1 Vrsm (RCA / Phono)
  • Signal-to-Noise Ratio: >130dB (A-weighted, auto-mute), >115dB  (A-weighted, no auto-mute)
  • Rozpiętość tonalna: >110dBV
  • Separacja kanałów: >110dB

Jeśli interesują Państwa przewody HDMI – zachęcamy do zakupu – kabel hdmi 2.0 firmy FiberPro.