Recenzja OPPO UDP-203 w T3

Recenzja OPPO UDP-203 w T3

Recenzja OPPO UDP-203 w T3 635 635 OPPOdigital.pl

Kolejna recenzja i kolejne pochwały. Autor z redakcji T3 pilnie przygląda się jakości UDP-203 z wykorzystaniem kilku idealnych wręcz przykładów i w obszerny sposób argumentuje dlaczego właśnie ten odtwarzacz a nie inny jest obecnie jedynym liczącym się urządzeniem dla ludzi wysoko ceniących sobie jakość dźwięku i obrazu.

Recenzja OPPO UDP-203: jeżeli koszt ma znaczenie drugorzędne, to doskonały wybór do Twojego kina domowego

OPPO UDP-203 jest najlepszym do tej pory wyprodukowanym odtwarzaczem Ultra HD Blu-ray, którego zalety dostrzegą głównie entuzjaści kina domowego

Natychmiastowe spostrzeżenie w tej recenzji jest następujące: jeżeli jesteś entuzjastą domowego kina i rozglądasz się obecnie za odtwarzaczem 4K Ultra HD Blu-ray, OPPO UDP-203 będzie dla ciebie  wręcz wymarzonym zakupem. Jeżeli szukasz produktu bez kompromisów i patrzenia na cenę. W przypadku spełnienia powyższych warunków nie ulega wątpliwości, że UDP-203 dostarczy wydajności, jakości, i żywotności które starczą na dekadę lub dłużej.

Jeśli jednak jesteś przeciętnym Kowalskim, który chciałby wskoczyć do pociągu relacji „4K Ultra HD Blu-ray” i potrzebuje takiego odtwarzacza tylko po to, żeby raz na jakiś czas wsadzić w niego jeden czy drugi film, to UDP-203 zdecydowanie nie jest sprzętem dla ciebie. Tani i mało zaawansowany sprzęt również spełni Twoje oczekiwania.

SPEKTAK(L)ULARNY

Jeśli wciąż czytasz znaczy to, że nie zniechęciłem cię wcześniej i jesteś zainteresowany detalami, które jeśli mam być szczery, sprawiają że jakość, wydajność i wszechstronna funkcjonalność UDP-203 zaczynają wyraźnie błyszczeć. Są to również szczegóły, które jasno pokazują, dlaczego właściwie warto wydać na odtwarzacz każdą złotówkę.

Zacznijmy od specyfikacji, które są skandalicznie dobre. OPPO UDP-203 jest kompatybilne z 4K, HDR, Dolby Atmos i muzyką w wysokiej rozdzielczości; wspiera każdy kodek audio i wideo obecnie dostępny na świecie, a w tym: h.264, VP9 4K, HEVC, Hi10P, HDR10, wszystkie najdoskonalsze formaty audio i więcej; poradzi sobie również z każdą płytą UHD, Blu-ray, 3D, DVD, DVD-Audio, SACD i CD.

Ale poczekaj, to nie wszystko. Listę specyfikacji podłączeń do OPPO UDP-203 można czytać jak kartę win we francuskiej restauracji. Trzy porty HDMI, jeden dla audio i wideo, drugi wyłącznie dla audio(w razie gdyby twój amplituner nie wspierał 4K lub HDR) i jeden dodatkowy, w razie gdybyś chciał podłączyć jeszcze jedno urządzenie.

Są także wyjścia koaksjalne, optyczne oraz  analogowe 7.1. Nie zapominajmy też o dwóch przyłączach USB 3.0 z tyłu obudowy, pojedynczym USB 2.0 z przodu, gigabitowym gnieździe Ethernet, wbudowanym module Wi-Fi, oraz oczywiście wsparciem DLNA do obsługi dowolnego sieciowego serwera mediów.

Uff, chwila na oddech…

DESIGN I JAKOŚĆ WYKONANIA

Każde urządzenie OPPO które testowaliśmy  w redakcji T3 Towers mogło pochwalić się najlepszą jakością wykonania. Sztywna stalowa obudowa idzie w parze z frontowym panelem ze szczotkowanego aluminium oraz jedwabiście gładką tacką podajnika płyt z jej zbalansowanym laserem.

UDP-203 sprawia uczucie pełnego i chłodnego w dotyku, podczas gdy przedni wyświetlacz LED dostarcza mnóstwo informacji, a reakcja na działanie pilota jest natychmiastowa. W jego temacie jeszcze kilka słów- filmowi fani na pewno ucieszą się z wiadomości, że UDP-203 można z łatwością sterować nawet w pełnej ciemności ich domowego kina, ponieważ klawisze pilota podświetlają się za pomocą czujnika ruchu.

Wygląd UDP-203  jest również zadowalająco prostokątnty i niekrzykliwy w swoim stylu, co zawsze uważaliśmy za pożądaną cechę wśród sprzętu kinowego tego typu, ponieważ bezproblemowo pasować będzie do każdej wnęki i ładnie komponować się będzie z innymi sprzętami zestawu kina domowego. Ewidentnie nie przepadamy za pstrokatymi, pasującymi jak pięść do nosa urządzeniami.

WYDAJNOŚĆ I FUNKCJE

Podczas testów puściliśmy kilka płyt Ultra HD na OPPO UDP-203 podłączonym do naszego obecnego telewizora LG E6 i mówiąc wprost – przeżycie było niesamowite. „Batman VS Superman: wit sprawiedliwości” był pierwszym filmem na tapecie i wszystko, od choreografii walk, po maleńką fakturę materiału na stroju Batmana wyglądało wspaniale. Wszystkie ciemne sceny w filmie, których ponad wszelką wątpliwość jest mnóstwo, wyglądały jak żywe i miały w sobie prawdziwą głębię.

Następnie wzięliśmy się za „Mad Max’a” i ponownie, podobnie jak przeciwnicy Maxa, zostaliśmy wystrzeleni z butów przez to doświadczenie. Wszystkie te bogate, ciepłe, post-apokaliptyczne kolory zostały idealnie odwzorowane (a to mówi wiele, zważając na to, że akcja filmu w większości odbywa się na płaskiej, pełnej pyłu pustyni). Wartka akcja, która przecinana jest szybkimi cięciami również została odwzorowana z niezwykłą płynnością, podczas gdy małe detale pozostawały dobrze zauważalne. Oczywiście ostrość obrazu była pierwszorzędna.
Inne filmy, takie jak „Salt”, „Spider-Man 2” oraz Hancock były równie imponujące.

OPCJE I MENU

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, doświadczenie z oglądania i odsłuchu OPPO UDP-203 od razu po włączeniu były świetne, a płyty ładowały się szybko (poniżej 30 sekund od włożenia płyty do odtwarzania). Równie szybko dane czytane były z zewnętrznego serwera NAS oraz urządzenia USB.

W sumie nie mieliśmy powodów do wprowadzenia zmian w ustawieniach urządzenia, jednak jeżeli ktoś sobie tego zażyczy, na pewno się nie zawiedzie. Poruszanie się po opcjach menu było intuicyjne, szybkie i przyjemne.

WERDYKT

OPPO UDP-203 jest wspaniałym urządzeniem które z łatwością dogoniło i daleko w tyle zostawiło zarówno Panasonic DMP-UB900 jak i Samsung UBD-K85004K, dostarczając porównywalną jakość wykonania z UB900 i lepsze wsparcie dla różnych formatów i funkcji niż w Samsungu.
Główni rywale UDP-203 kosztują mniej, ale jeżeli jesteś entuzjastą, a cena nie stanowi dla ciebie problemu, to nie powinieneś zwlekać ani chwili z zakupem OPPO UDP-203 .

ZA

  • Powalająca jakość audio-video
  • Niewiarygodnie wszechstronny
  • Wspaniała jakość wykonania

PRZECIW

  • Cena