OPPO PM-3 / HA-2 – Na biurko szefa

OPPO PM-3 / HA-2 – Na biurko szefa

OPPO PM-3 / HA-2 – Na biurko szefa 150 150 OPPOdigital.pl

W czerwcowym numerze magazynu AUDIO Video pojawił się test przenośnego zestawu słuchawkowego OPPO. Mobilny zestaw złożony z słuchawek planarnych OPPO PM-3 oraz wzmacniacza słuchawkowego HA-2 wyjątkowo spodobał się redakcji Audio Video i został oceniony na 5 gwiazdek.

 

Wybrane fragmenty opisu wyglądu i funkcjonalności wzmacniacza OPPO HA-2:

Opis rozpoczniemy od wzmacniacza, gdyż to on wydaje się większą nowością w testowanym duecie. To połączenie zasilanego z baterii wzmacniacza słuchawkowego i przetwornika c/a. Niebywale elegancki, wręcz lifestylowy sprzęt. Przypomina nowoczesny smartfon w eleganckim futerale – tyle że tego nie da się zdjąć, a wyświetlacza tu w ogóle nie znajdziemy. Pokryta w znacznej mierze naturalną skórą aluminiowa obudowa wygląda kapitalnie. Żaden z dotychczas testowanych mobilnych wzmacniaczy słuchawkowych nawet nie zbliża się pod tym względem do małego Oppo. Wydaje się wręcz, że to produkt stworzony dla biznesmenów, z myślą o umieszczeniu go w kieszeni marynarki od Armaniego, a potem na blacie eleganckiego biurka – nie zaś z zamiarem noszenia w kieszeni czy w plecaku.

Masa 175 g jest odczuwalna, ale nie na tyle, by sprzęt nadmiernie ciążył. Waży niemal dokładnie tyle samo, co – nomen omen – iPhone 6 Plus (172 g). HA-2 jest nie tylko wyjątkowo ładny i pięknie wykonany, ale też bardzo funkcjonalny. Również i pod tym względem może służyć za „wzorzec metra”.

 

Trochę na temat słuchawek OPPO PM-3:

Wzornictwo wyraźnie nawiązuje do droższych i większych modeli Oppo. To też jedyne dotąd testowane słuchawki planarne, o których bez wahania możemy napisać, że są mobilne.

… komfort noszenia jest naprawdę dobry. Pałąk jest solidny, w całości aluminiowy. Część styku z wierzchołkiem głowy obszyto skórą, nie zabrakło też stosownej ilości miękkiej gąbki.

Jakość wykonania nie można określić inaczej jak znakomitą. Widać, że to produkt wyjątkowo dopracowany, wręcz luksusowy. Skórzane detale znakomicie komponują się z tymi aluminiowymi. Poszczególne elementy są świetnie dopasowane, wizualnie stanowią spójną całość.

 

 

Kilka słów o brzmieniu OPPO HA-2 / PM-3:

Już po chwili słychać, ze mobilny zestaw Oppo powinien pracować razem. Słuchawki grają zdecydowanie inaczej podłączone do iPhone’a 5S, a zupełnie inaczej – znacznie lepiej – w firmowym komplecie. Zmiany na plus są naprawdę bardzo wyraźne. Oppo PM-3 to słuchawki faworyzujące koloryt i muzykalność ponad szybkość i detale.

Scena dźwiękowa PM-3 jest naprawdę szeroka, jak na słuchawki zamknięte, po bokach dużo się dzieje, nie brak jej tez głębi.

Oppo HA-2 to z kolei szkoła grania detalicznego, rozdzielczego i transparentnego, a przy tym przestrzennego. To właśnie dlatego ten wzmacniacz tak dobrze współpracuje z PM-3. Efekt jest taki, ze słuchawki – nie tracąc swoich najlepszych cech, czyli chociażby bogatej średnicy i barwy – dostają zastrzyk wyrazistości i detaliczności, a ich scena rośnie w każda stronę.

Jeśli ktoś ceni przekaz zrównoważony, barwny, wolny od efekciarstwa, to zdecydowanie powinien rozważyć testowany komplet albo chociaż same PM-3.

Fragmenty podsumowania recenzji zestawu słuchawkowego OPPO:

Zarówno słuchawki, jak i wzmacniacz są świetnie dopracowanymi produktami. Firmowy komplet brzmi świetnie

To dźwięk przekonujący barwami, naturalnością, muzykalnością, ale również dobrą dynamiką.

Dzięki zamkniętej konstrukcji, wysokiemu komfortowi użytkowania, świetnemu, luksusowemu wykończeniu i odpowiednim gabarytom są to jedne z najciekawszych „nauszników” mobilnych, jakie możemy szczerze polecić. Szczególnie fanom muzyki akustycznej, choć nie tylko – bo także rocka.

Pełny test przenośnego zestawu słuchawkowego OPPO PM-3 / HA-2 znajduje się w czerwcowym numerze magazynu AUDIO Video.