OPPO PM-3 i HA-2: Praktyczny i przystępny cenowo przenośny high end.

OPPO PM-3 i HA-2: Praktyczny i przystępny cenowo przenośny high end.

OPPO PM-3 i HA-2: Praktyczny i przystępny cenowo przenośny high end. 150 150 OPPOdigital.pl

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją przenośnego zestawu OPPO HA-2 + OPPO PM-3 autorstwa Lauren Dragan opublikowana na łamach serwisu Sound & Vision. „Mówiąc wprost, OPPO PM-3 są najlepszymi słuchawkami zamkniętymi, jakie testowałam.”

Aby korzystać ze swojego sprzętu audio, miłośnicy wysokiej jakości dźwięku musieli zazwyczaj zostawać w domu. Od głośników, aż po amplitunery i wzmacniacze produkujące wysokiej jakości dźwięk, żadne z nich nie było sprzętem przenośnym. Nawet słuchawki dla miłośników wysokiej jakości dźwięku, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich kilku lat były duże, nieporęczne, niemodne oraz wymagają przynajmniej przyzwoitego wzmacniacza słuchawkowego, aby prawidłowo grać.

Na dodatek większość słuchawek planarnych ma konstrukcję otwartą, co sprawia, że odsłuchy w głośnym otoczeniu lub miejscach publicznych mogą być uciążliwe. Cóż, OPPO PM-3 zmieniły tą sytuację.

Zamknięte, planarne słuchawki o wyjątkowo niskiej wadze 320g, PM-3 wyglądają zaskakująco podobnie do zwykłych słuchawek dynamicznych. Ich zamknięta, wokółuszna konstrukcja wygląda bardzo elegancko i skromnie. Poduszki padów wykonano z delikatnej gąbki z pamięcią, co zapewniło  przyjemne i wygodne użytkowanie. Muszę przyznać, że po wielu latach noszenia słuchawek o wielkości koków księżniczki Lei, zwątpiłam, aby małe słuchawki mogły zagrać wysokiej jakości dźwiękiem. Myliłam się!

Mówiąc wprost, OPPO PM-3 są najlepszymi słuchawkami zamkniętymi, jakie testowałam. Dlaczego? Po pierwsze, ktoś w OPPO zdecydował, że stworzą małe słuchawki planarne, które będą nie tylko praktyczne w codziennym użytkowaniu, ale również rozsądnie wycenione. Są lepsze od jakichkolwiek innych słuchawek z ich przedziału cenowego. Czysty, delikatny, szybki dźwięk, bliski neutralności w całym paśmie przenoszenia. Mimo, że nie posiadają przestrzenności znanej z słuchawek otwartych, poczucie przestrzenności dźwięku jest wręcz niezwykłe jak na słuchawki zamknięte.

Scena dźwiękowa, to aspekt nad którym OPPO mocno się skupiło projektując PM-3. Gdy podczas targów CES 2015 rozmawiałam z nimi na temat procesu projektowania, moją uwagę przykuło, ile czasu poświęcają, aby opracować idealny kształt nauszników oraz ustawienie przetwornika, które pozwoliłyby zapobiec niechcianym odbiciom dźwięku i jednocześnie uniknąć poczucia zamknięcia dźwięku występującego w wielu słuchawkach zamkniętych. Udało im się osiągnąć założone cele.

Równie zdumiewający jest fakt, że PM-3 grają naprawdę świetnie podłączone bezpośrednio do  wyjścia słuchawkowego urządzeń mobilnych. Na dodatek słuchawki dostarczane są w komplecie z kablami ze sterowaniem i mikrofonem dla iPhone oraz urządzeń z systemem Android. Pewnie jakiś audiofil oburzy się “Używasz wbudowanego w komórkę DAC-a ?!” Wiem, to bluźnierstwo. Ale bądźmy realistami. Niezależnie jak mocno kocham wysokiej jakości muzykę, czasami po prostu nie mam miejsca w kieszeni na kilka urządzeń. wiadomość, że moje słuchawki bardzo dobrze sprawdzą się w takiej sytuacji, to naprawdę piękna sprawa.

Jednakże, o ile PM-3 grają świetnie z wyjścia słuchawkowego w iPhone, to w połączeniu ze wzmacniaczem grają fenomenalnie. Z szerokim pasmem przenoszenia,  niską impedancją 26 Ohm oraz skutecznością 102 dB / 1mW, PM-3 błyszczą nawet z małym wzmacniaczem słuchawkowym. Separacja dźwięków, kontrola ataku i wycofania oraz scena dźwiękowa polepszyły się z udziałem wzmacniaczy, szczególnie tych z wysokiej jakości DAC. Jeśli jednak nie posiadasz jeszcze żadnego wzmacniacza, OPPO stworzyło HA-2, który idealnie pasuje do PM-3.

HA-2, to przenośny wzmacniacz słuchawkowy, wielkości zbliżonej do iPhone 6 zawierający przetwornik USB obsługujący PCM 384 kHz oraz DSD256. Dwa porty wejściowe przetwornika, to USB z obsługą iPhone/iPad oraz mini USB z obsługa urządzeń z systemem Android oraz komputerów. Jeżeli potrzebujesz wyłącznie wzmocnienia, wejście analogowe jack 3,5mm dopełnia możliwości połączeniowe OPPO. Przełącznik trybu niskiego / wysokiego wzmocnienia oznacza, że możliwe jest wysterowanie dużo więcej niż tylko niskoomowe słuchawki, dodatkowo HA-2 może służyć za ładowarkę do twojego urządzenia mobilnego.

O ile HA-2 nie jest niezbędny do napędzenia PM-3, dodaje do ich brzmienia odpowiedni blask i szczegółowość w całym zakresie częstotliwości. Myślę, że zakup tego zestawu zadowoli nawet najbardziej wymagających entuzjastów.

Jak na kogoś, kto przez ostatnie 2 lata przetestował dosłownie setki słuchawek, minęło sporo czasu od kiedy byłam mocno podekscytowana nowym produktem. Choć uwielbiam siedzieć w domu ze wspaniałymi słuchawkami o wysokiej impedancji (oraz wysokiej cenie) na głowie, siedząca we mnie pragmatyczka jest jeszcze bardziej zadowolona, gdy mogę zabrać tą jakość ze sobą. PM-3 sprawiają, że chcę je zatrzymać po skończeniu recenzji i po prostu cieszyć się moją muzyka na zewnątrz! Tak więc w pierwszym dniu wiosny, złapałam mojego iPhone’a, wiosennym krokiem opuściłam dom i zaczęłam cieszyć się muzyką.