OPPO UDP-203 4K UHD – premiera odtwarzacza

OPPO UDP-203 4K UHD – premiera odtwarzacza

OPPO UDP-203 4K UHD – premiera odtwarzacza 150 150 OPPOdigital.pl

W dniu dzisiejszym swoją premierę miał najnowszy i najbardziej zaawansowany odtwarzacz 4K UHD na rynku – OPPO UDP-203. Wyczekiwany przez entuzjastów kina domowego i fanów najwyższej jakości, odsłonił przed nami wszystkie swoje tajemnice. Zobaczcie, co potrafi!

OPPO UDP-203

Firma OPPO znana jest z produkcji referencyjnej jakości odtwarzaczy Blu-ray, nic więc dziwnego, że fani obrazu najwyższej jakości oczekiwali premiery pierwszego w historii firmy playera 4K Ultra HD – UDP-203. Nareszcie możemy uciąć wszelkie spekulacje i podzielić się z Wami szczegółami tego rewelacyjnego odtwarzacza.

OPPO UDP-203 wnetrze

UDP-203 to jedno urządzenie, które łączy w sobie możliwości odtwarzania płyt Blu-ray UHD, Blu-ray HD, Blu-ray 3D, DVD, DVD-Audio, SACD, a także klasycznych płyt CD. To jednak nie wszystko – dzięki bogactwu złącz możemy korzystać z gigabitowego portu LAN lub wbudowanej karty Wi-Fi pracującej w standardzie 802.11ac do obsługi urządzeń sieciowych NAS i serwerów DLNA. Dwa porty USB 3.0 znajdujące się na tylnej ściance obsłużą urządzenia o pojemności do 16TB!

OPPO UDP-203 Tyl

Dzięki wejściu HDMI w standardzie 2.0, UDP-203 świetnie sprawdzi się jako pośrednik między przystawkami strumieniującymi, takimi jak Apple TV, Google Chromecast, a wyświetlaczem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podpiąć do niego najnowsze konsole do gier, takie jak PS4 Pro czy Xbox One S.

OPPO UDP-203 OP8591

Odtwarzacz posiada wyjście HDMI 2.0 ze wsparciem 4K o rozdzielczości 4K (3840×2160 pikseli), HDR (wysokie zakres tonalny) i WCG (szeroki gamut kolorów). Poza obsługą HDR10, w 2017 roku pojawi się aktualizacja oprogramowania zapewaniająca działanie Dolby Vision. Za całość odpowiada opracowany przez OPPO i wyprodukowany we współpracy z firmą MediaTek autorski układ OP8591. Dodatkowo mamy możliwość wykorzystania drugiego złącza HDMI w standardzie 1.4 jako nośnika dźwięku dla następnych komponentów w torze audio.

OPPO UDP-203 AK4458VN

Nie jest żadnym zaskoczeniem, ze UDP-203 oferuje wsparcie dla praktycznie wszystkich cenionych formatów muzycznych wysokiej jakości i gęstości, takich jak AIFF,WAV, ALAC czy FLAC. Fani plików DSD ucieszą się z możliwości natywnego odtwarzania plików stereo DSD64/128 i wielokanałowego DSD64. W kwestii filmów nie zabrakło wsparcia dla Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, a także najnowszych Dolby Atmos i DTS:X. Sekcję analogową napędza 32-bitowy układ firmy AKM – AK4458VN.

OPPO UDP-203 to nie tylko najwyższej klasy elektronika, ale także elegancki wygląd i wzorowe wykonanie. Frontowy panel został wykonany ze szczotkowanego aluminium, a napęd płyt powstał według autorskiego projektu. W połączeniu ze specjalnym laserem odtwarzacz zapewnia cichą pracę, bardzo szybki odczyt płyt i zaawansowaną korekcję błędów.

Fani złożonych systemów ucieszą się z faktu, że UDP-203 posiada złącze RS-232, sensor IR z tyłu obudowy i obsługę przez protokół internetowy.

Kluczowe cechy OPPO UDP-203 to:

  • Odtwarzanie płyt 4K UHD Blu-ray dzięki autorskiemu układowi OP8591
  • Wsparcie HDR10 i Dolby Vision (w przyszłości)
  • Dwa wyjścia HDMI – HDMI 2.0 dla UHD i HDMI 1.4 dla audio
  • Wejście HDMI dla zewnętrznych urządzeń strumieniowych, takich jak Apple TV, Chromecast 4K, Amazon Fire
  • Dwa wejścia USB 3.0 i jedno gigabit LAN
  • Bezstratne dekodowanie plików wysokiej rozdzielczości PCM i DSD
  • Analogowe wyjścia 7.1 obsługiwane przez DAC AK4458VN
  • Autorski napęd dla odtwarzania płyt CD

Pierwsze odtwarzacze trafią do Polski pod koniec 2016 roku.

« powrót