Bezkonkurencyjny: Recenzja OPPO 105D w polskiej edycji miesięcznika Hi-Fi Choice

Bezkonkurencyjny: Recenzja OPPO 105D w polskiej edycji miesięcznika Hi-Fi Choice

Bezkonkurencyjny: Recenzja OPPO 105D w polskiej edycji miesięcznika Hi-Fi Choice 150 150 OPPOdigital.pl

W polskim wydaniu Hi-Fi Choice pojawił się test odtwarzacza Blu-ray OPPO BDP-105D. W podsumowaniu recenzji można przeczytać: „OPPO jest bezkonkurencyjny z punktu widzenia wszystkich, którzy chcą wycisnąć jak najwięcej ze swojej kolekcji płyt i cyfrowych plików.” Zapraszamy do przeczytania fragmentów recenzji, pełny test można znaleźć w kwietniowym numerze polskiego wydania Hi-Fi Choice.

 

OPPO BDP-105D to świetne antidotum na zalew taniochy, jaka zaczęła dominować na masowym rynku odtwarzaczy Blu-ray. Ten charakteryzujący się niezwykle przemyślaną konstrukcją i solidnym wykonaniem odtwarzacz jeszcze głębiej niż poprzednicy wkracza na terytorium audiofilskiego streamingu.

BDP-105D ma rozmiary niewielkiego amplitunera AV i charakteryzuje się znakomita jakością wykonania. Panel czołowy, który wygląda jakby został zaprojektowany przez Tony’ego Starka, posiada charakterystyczne wykończenie, które atrakcyjnie połyskuje, kiedy światło pada pod odpowiednim kątem. Tacka napędu wysuwa się dostojnie i bezgłośnie, i wszystko sprawia bardzo dobre wrażenie.

 

 

Odtwarzacz obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty dźwięku i obrazu, włączając w to ACC, WAV, MP3, FLAC, DSD, Ogg Vorbis i WMA oraz MPEG-2, AVI, MOV i MKV. W czasie testów nie miałem żadnych problemów z plikami w MKV zawierającymi ścieżki FLAC, z którymi niższej klasy odtwarzacze nagminnie sobie nie radzą.

Jeśli chodzi o jakość obrazu, BDP-105D wypada świetnie. Obraz charakteryzuje się moumentalna wręcz szczegółowością. W połączeniu z wyświetlaczem 4K (Sony X9) oferuje niemal holograficzny obraz.

 

 

Zazwyczaj zachęcam użytkowników do zaopatrywania się w zewnętrzne przetworniki DAC – chociażby z uwagi na coraz większy wybór dostępnych urządzeń i coraz wyższą ich jakość – ale wbudowany w OPPO DAC Sabre może śmiało konkurować z najlepszymi.

OPPO jest bezkonkurencyjny z punktu widzenia wszystkich, którzy chcą wycisnąć jak najwięcej ze swojej kolekcji płyt i cyfrowych plików. Imponuje wszechstronnością i z pewnością jest jednym z najlepszych odtwarzaczy Blu-ray na rynku.

 

 

W pełnym teście odtwarzacza opublikowanym w miesięczniku Hi-Fi Choice umieszczono nieaktualną informację o braku wsparcia dla plików DSD 128. Informujemy, że odtwarzacz OPPO BDP-105D  z polskim oprogramowaniem w wersji BDP10X-77-0827 (lub nowszej) obsługuje wszystkie odmiany plików DSD, w tym pliki DSD 128.

Zapraszamy do przeczytania pełnego testu odtwarzacza.