Recenzja OPPO UDP-205 w magazynie Audio Video

Logo Audio-Video rekomendacja

Recenzja OPPO UDP-205 w magazynie Audio Video

Recenzja OPPO UDP-205 w magazynie Audio Video 546 546 OPPOdigital.pl

We wrześniowym numerze magazynu Audio-Video znajdziemy recenzję odtwarzacza OPPO UDP-205 autorstwa Filipa Kulpy i Michała Sommerfelda. Zobaczcie, czym flagowy wieloformatowy odtwarzacz OPPO zasłużył sobie na wyróżnienie „Wybór redakcji”.

Poniższe fragmenty pochodzą z recenzji, którą w całości możecie przeczytać we wrześniowym numerze magazynu Audio-Video:

Funkcjonalność

„Nowe OPPO odziedziczyło znaczną część możliwości poprzednika. To player wieloformatowy, potrafiący czytać nawet krążki Super Audio CD (także te wielokanałowe) i DVD-Audio. Ta pierwsza opcja jest ważna o tyle, że 205-ka, podobnie jak poprzednik, szczyci się wielokanałowym torem audio z prawdziwego zdarzenia: ośmioma równolegle poprowadzonymi kanałami na dedykowanej płytce.”

 

Obraz

„UDP-205 to sprzęt stworzony z myślą o zaawansowanych użytkownikach, o czym świadczą ustawienia dostępne zarówno z poziomu interfejsu ekranowego, jak i aplikacji. (…) Dzięki ręcznej kontroli nad procesem konwersji HDR do SDR, możliwe jest osiągnięcie znakomitych rezultatów także na zwykłych ekranach.”

 

Budowa

„Sekcja analogowa została zbudowana z elementów bardzo dobrej jakości. Zastosowano markowe części, jak kondensatory Elna, Wima i rezystory metalizowane o tolerancji 1%. Użyto również bardzo dobrych wzmacniaczy operacyjnych LM4562 oraz symetrycznych układów OPA1632. Na płytce wielokanałowej zastosowano elementy równie wysokiej klasy, zmieniono jednak wzmacniacze operacyjne na układy OPA1642.”

Dźwięk

„Najkorzystniejsze wrażenie robi chyba jednak dynamika, szczególnie w skali marko. Nie słychać kompresji ani narastających z poziomem głośności zniekształceń(..) OPPO gra szeroko i zamaszyście, budując przy tym wyraźnie wyczuwalną głębię (..) Bas jest mocny i dobrze zdefiniowany, choć w wyższym podzakresie odrobinę powiększony. (..) Takiej naturalności, gładkości i namacalności dźwięku wielokanałowego, jak również zróżnicowania i takiej jakości basu nie słyszałem już bardzo dawno, a na pewno nie ze wzmacniacza AV”.

Zachęcamy do zakupu numeru 09/2017 magazynu Audio Video, dostępnego w wersji papierowej jak i cyfrowej. Kliknij tutaj, aby kupić magazyn Audio Video 09/2017.