Premiera słuchawek planarnych OPPO PM-1

Premiera słuchawek planarnych OPPO PM-1

Premiera słuchawek planarnych OPPO PM-1 150 150 OPPOdigital.pl

Przedstawiamy Państwu najnowsze dziecko firmy OPPO – słuchawki planarne PM-1. Jest to produkt najwyższej klasy, charakteryzujący się niespotykanym dotąd brzmieniem jak i dbałością o szczegóły. Technologie zawarte w słuchawkach OPPO PM-1 są wynikiem kilkuletniej pracy zespołu naukowców – audiofilów. Wykonanie nie pozostawia wątpliwości, że jest to produkt z najwyższej półki. Aluminium przeplatające się z jagnięcą skórą sprawiają, że słuchawki zapewnią ucztę nie tylko dla uszu, ale także dla oczu.

 

 

Firma OPPO Digital, znana z produkcji high-endowych odtwarzaczy Blu-ray zaprezentowała na początku kwietnia swoją linię słuchawek planarnych.

Wprowadzenie nowej serii słuchawek planarnych OPPO jest wynikiem wielu lat ciężkiej pracy oraz badań prowadzonych przez grupę specjalistów – pasjonatów. W śród nich znajdują się inżynierowie akustyki, naukowcy, chemicy oraz audiofile.  Technologie użyte w procesie produkcji obejmują szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań dostarczając niesamowitą wydajność.

OPPO PM-1 wykorzystuje unikalne i pionierskie przetworniki planarne, co odróżnia je od większości słuchawek dostępnych na rynku. Przetworniki w OPPO PM-1 cechują się 7 warstwową membraną oraz silnym, zoptymalizowanym komputerowo neodymowym systemem magnetycznym. Membrana ma z obu stron wyryte płaskie przewodniki w kształcie spirali, a obustronna konstrukcja pozwala na umieszczenie w polu magnetycznym dwa razy większej ilości przewodników, co prowadzi do jeszcze wyższej skuteczności, lepszego tłumienia oraz większej siły napędowej. Pole magnetyczne i wzór przewodników są optymalizowane dla osiągnięcia maksymalnej siły napędowej oraz spójności przyłożonej siły do powierzchni membrany, a otwarta, wokół-uszna konstrukcja słuchawek zapewnia najwyższą jakość dźwięku i wysoki komfort. Połączenie tych konstrukcyjnych aspektów OPPO PM-1 zapewnia wysoką skuteczność oraz ekstremalnie niskie zniekształcenia, dostarczając przejrzysty, bardzo dynamiczny dźwięk, który wykazuje się dobrym wyrównaniem w całym paśmie. Wysoka skuteczność oraz niska waga słuchawek pozwalają również na ich swobodne używanie z urządzeniami mobilnymi, bez konieczności korzystania z dodatkowej amplifikacji.

 

Słuchawki PM-1 zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów dla najlepszej jakości brzmienia, niezawodności oraz wygody użytkowania. Dzięki współpracy z grupą beta testerów słuchawki w procesie powstawania poddane były wielokrotnym modyfikacjom, aby sprostać wysokim standardom jakości firmy OPPO. Produkcja będzie zwiększana powoli zważywszy na fakt, że kalifornijska firma chce być pewna, że każda para słuchawek, która zejdzie z taśmy produkcyjnej będzie idealna. Model PM-1 początkowo będzie dostępny w ograniczonych ilościach. Szacunkowa data premiery to połowa kwietnia, a sugerowana cena detaliczna będzie znana po premierze produktu.

Marka OPPO oznajmia tym samym, że słuchawki są naturalnym rozszerzeniem jej linii produktów. Wielu użytkowników już teraz używa wyjścia słuchawkowego w audiofilskich odtwarzaczach Blu-ray BDP-105EU oraz BDP-105D z doskonałymi wynikami. OPPO niedługo zaprezentuje światu dedykowany wzmacniacz słuchawkowy HA-1. Razem z odtwarzaczem Blu-ray oraz słuchawkami stworzą one kompletny system dla najbardziej wymagających użytkowników.

 

Szczegóły dotyczące słuchawek OPPO PM-1 dostepne są na stronie produktu.

« powrót