Rewelacyjna recenzja i nagroda dla OPPO BDP-105EU w Audio-Video

Rewelacyjna recenzja i nagroda dla OPPO BDP-105EU w Audio-Video

Rewelacyjna recenzja i nagroda dla OPPO BDP-105EU w Audio-Video 150 150 OPPOdigital.pl

W kwietniowym numerze magazynu Audio-Video znajdziemy recenzję odtwarzacza OPPO BDP-105EU. Redakcja przeprowadziła test odtwarzaczy wieloformatowych porównując Cambridge Audio Azur 752BD z OPPO BDP-105EU. OPPO z łatwością pokonało rywala zyskując nagrodę „Wybór redakcji Audio-Video”. Praktycznie każdy aspekt urządzenia wzbudził zachwyt redakcji!

Poniżej fragmenty recenzji autorstwa Filipa Kulpy:

„Dostęp do nowoczesnych technologii (OPPO) zapewnił tej małej firmie na tyle duży potencjał technologiczny, że właściwie jako jedyna firma na świecie  była w stanie sprostać konkurencji dużych japońskich marek, a nawet je prześcignąć – tak w kwestii jakości, jak i funkcjonalności oferowanych modeli. „
„Określenie odtwarzacz jest właściwie nie na miejscu, bowiem 105EU to również procesor wizyjny, odtwarzacz sieciowy oraz przetwornik c/a. Łatwo dojść do wnioski, że po części zastępuje eon …amplituner AV – ma bowiem dwa wejścia HDMI dla zewnętrznych źródeł, jak konsola czy odbiornik satelitarny. Dwa wyjścia HDMI pozwalają z kolei na łatwą integrację w rozbudowanych systemach  AV lub gdy posiadamy procesor AV nie kompatybilny z obrazem 3D.”

BUDOWA
„Obudowa i wygląd odtwarzacza do złudzenia przypomina swojego poprzednika BDP-95EU – którym zachwycaliśmy się w ubiegłym roku. Urządzenie jest bardzo solidnie wykonane. Gruby aluminiowy front z przetłoczeniami świadczy o klasie odtwarzacza, podobnie jak ciężar, wynoszący prawie 8kg. Analogicznie jak w przypadku poprzednika, 105EU jest urządzeniem zaprojektowanym z myślą o audiofilach i bardziej wymagających fanach dźwięku wielokanałowego. Widok wnętrza nastraja bardzo pozytywnie, ukazując urządzenie, które z powodzeniem mogłoby – i chyba powinno – kosztować znacznie więcej.”

BRZMIENIE
„Znów byłem pod wrażeniem jakości dźwięku wielokanałowego. W tym samym stopniu dotyczy to płyt Blu-ray, tj. dobrze znanych koncertów oraz nagrań referencyjnych z klasyką, jak i – co może ważniejsze – płyt Super Audio CD Multichannel. Odsłuch rocznicowego wydania albumu „Brothers in Arms” przypomniał mi, jak ciekawym doznaniem jest słuchanie doskonale przecież znanej muzyki w innym, bo wielokanałowym wydaniu. Efekty przestrzenne i nowe walory tych nagrań nie zostały w tym przypadku okupione żadnym kompromisem w dziedzinie barw, jakości wysokich tonów, przejrzystości etc. To był w dalszym ciągu audiofilski odsłuch na bardzo wysokim poziomie. Tyle że zdecydowanie ciekawszy!”

„W porównaniu z każdym innym (pominąwszy BDP-95EU) odtwarzaczem wieloformatowym poniżej ceny Primare BD32, OPPO gra o wiele bardziej dynamicznie, kontrastowo i barwnie – dotyczy to w równym stopniu krążków CD, jak i SACD. Szczerze mówiąc, wcale nie jestem pewien, czy OPPO nie zawstydziłoby kilku odtwarzaczy CD w podobnej cenie…”
USB AUDIO
Okazuje się, że OPPO to nie tylko świetny odtwarzacz płyt, ale także znakomity przetwornik USB. Dość powiedzieć, że z jednej strony nie stracił wiele w porównaniu z Brystonem BDA-2, to z drugiej brzmiał lepiej niż przetwornik Primare DAC30, znacznie droższy od OPPO!”

“Uważam, że jako odtwarzacz CD, a w szczególności SACD, BDP-105EU jest urządzeniem, które usatysfakcjonuje wybrednych audiofilów. Brzmienie tego odtwarzacza można najkrócej określić jako soczyste, dynamiczne i dobrze zogniskowane. Kreowanie obrazów przestrzennych wychodzi “105-tce” zadziwiająco dobrze, zważywszy, że mamy do czynienia z “kombajnem” za cenę audiofilskiego cedeka.”

 

Całość testu dostępna w kwietniowym wydaniu magazynu Audio-Video. Zapraszamy!

« powrót