Recenzja HA-2SE w magazynie Audio Video

Logo Audio-Video rekomendacja

Recenzja HA-2SE w magazynie Audio Video

Recenzja HA-2SE w magazynie Audio Video 546 546 OPPOdigital.pl

W marcowym magazynie Audio Video (03/2017) pojawiła się recenzja przenośnego DACa OPPO HA-2SE autorstwa Filipa Kulpy i Ludwika Igielskiego. Na opinię takich autorytetów nie można pozostać obojętnym, dlatego tym bardziej cieszymy się z rekomendacji przyznanej przez recenzentów.

Okiem recenzentów Magazynu Audio Video

„(…)Obudowa, niewielkich gabarytów, została wykonana ze stopu aluminium i z trzech stron (front, tył i zaokrąglony bok) pokryta czarną skórą. Uzyskano intrygujacy efekt wzorniczy. HA-2SE nie mozna odmówić dobrego stylu. Połączenie srebrzystej szarosci aluminium z czernią naturalnej skóry o głębokiej fakturze z jasnym ściegiem szwu dokoła krawedzi – to coś zupełnie nowego, a przy tym niebanalne i całkiem odległe od dotychczasowych schematów stylistycznych. Co więcej, skórzane obicie ma walor praktyczny: ułatwia zrobienie „kanapki” ze smartfonem, zapobiegając rysowaniu obudowy lub przesuwaniu się urzadzen względem siebie. Combo z iPodem Touch 5G z łatwością mieści sie w kieszeni marynarki. „

Budowa i funkcjonalność

 „(…)Sercem sekcji cyfrowej jest przetwornik ESS Sabre32 Reference DAC – układ ES9028Q2M – wykorzystujący opatentowaną przez producenta 32-bitową architekturę Hyperstream oraz zaawansowaną technikę eliminacji jittera. Według zapewnień producenta, HA-2SE nie ma żadnych układów DSP, a regulacja głośności jest zrealizowana cyfrowo wewnątrz układu przetwornika c/a oraz analogowego potencjometru. Natomiast funkcja wzmocnienia basu „Bass Boost” to w całosci domena obwodów analogowych. Unika sie tym samym ponownej „cyfryzacji” sygnału (podawanego na wejscie analogowe). Przy korzystaniu z połaczen USB możliwe jest odtwarzanie materiałów o ekstremalnych rozdzielczościach i próbkowaniu: PCM 384 kHz (32 bity) i DSD 256. Jeszcze trzy lata temu cos takiego w sprzecie przenośnym było nie do pomyślenia.(…)”

Brzmienie

 „(…)Ku memu zaskoczeniu, małe OPPO swobodnie operowało dość wysokimi poziomami głośności bez wprowadzania słyszalnych zniekształcen, kompresji czy zubożania barwy dzwieku. Brzmienie HA-2SE można okreslic jako przejrzyste, wręcz bardzo czytelne, zaś z drugiej strony – jako bardzo przyjemne w odbiorze, o dobrze nasyconych barwach i prawidłowo dociążone w dole pasma akustycznego. Niskie tony są oddawane w prawidłowych proporcjach w stosunku do pozostałych zakresów pasma. Nawet przy bardzo cichym słuchaniu nagrań bas jest obecny, tak że nie ma konieczności korzystania z funkcji podbicia. Aktywacja korektora niskich tonów nie powoduje jednak uczucia nadmiaru basu czy jego przerysowania. Brzmienie staje sie jeszcze bardziej dociążone, a barwy ulegaja tylko nieznacznemu ociepleniu. Na słowa uznania zasługuje dobra dynamika tego zakresu. Wyraźnie czuć rytm, tętno i puls muzyki. (…)”

Naszym zdaniem

„(…)Nowa wersja słuchawkowca OPPO to zdecydowanie udana próba ulepszenia poprzedniej wersji. Konstruktorzy pozostawili dopracowaną już estetykę wykonania i funkcjonalność, skupiając się na implementacji nowego, lepszego i bardziej wydajnego przetwornika c/a. Efekty są wiecej niż dobre. Duże napięcie i mała impedancja wyjściowa oraz przejrzyste i dynamiczne brzmienie, jak również obecność wejścia analogowego czynią ten mobilny DAC wyjątkowo wszechstronnym produktem.(…)”

Pełna treść artykułu znajduje się w najnowszym wydaniu magazynu Audio-Video 3/2017 . Zachęcamy do zakupu! Link: ZOBACZ