Recenzja HA-2SE w Hi-Fi Choice

Recenzja HA-2SE w Hi-Fi Choice

Recenzja HA-2SE w Hi-Fi Choice 600 600 OPPOdigital.pl

Recenzja OPPO HA-2SE w Hi-Fi Choice OPPO HA-2SE zdobywa uznanie wśród recenzentów z całego globu. W styczniowym wydaniu magazynu Hi-Fi Choice pojawiła się recenzja autorstwa Edwarda Selley, której skrót prezentujemy poniżej.

Kieszonkowa Symfonia

Zewnętrzne urządzenia DAC stają się w tym roku coraz popularniejsze – producenci idą w ślad za firmą Apple, która pozbywa się gniazda słuchawkowego z ich nadchodzących modeli smatrfonów. Zmiana ta oznacza, że kieszonkowy DAC przestaje być urządzeniem premium, a staje się za to jedyną formą odsłuchu poprzez konwencjonalne zestawy słuchawkowe.

OPPO dosyć szybko połapało się w trendzie i już w zeszłym roku wypuściłlo HA-2, które recenzowaliśmy w HFC 397. Szybko staliśmy się fanami tego eleganckiego małego DACa. Jeszcze kurz nie zdążył opaść po jego premierze, a pojawiający się jego następca – ulepszony HA-2 SE chwalony jest znaczącymi ulepszeniami wydajności. Każdy kto próbowałby doszukać się znaczących zmian w designie zewnętrznym jednak się zawiedzie – poza małym dopiskiem „SE”, nowy model niczym się nie różni. Nie jest to nic złego, ponieważ HA-2 wciąż pozostaje doskonałym przykładem industrialnego designu. Decyzja o utrzymaniu go w rozmiarze zbliżonym do nowoczesnych smartfonów oznacza że można łatwo je razem nosić oraz używać, a aluminowo-skórzane wykończenie dodaje nam tylko elegancji. (…)

Jakość dźwięku

Pomimo braku wizualnych wskazówek o zmianach wewnątrz urządzenia, warto wspomnieć, że pod względem dźwięku, nowy model zauważalnie przewyższa swojego starszego brata. Z oryginalnym HA-2 podłączonym równolegle do laptopa Lenovo ThinkPad pierwsza i największa zmiana to spadek szumów. Przy pełnowymiarowch słuchawkach Sonus Faber Pryma 01, nie jest to znacząca różnica, ale przy dokanałowych – znacznie bardziej czułych – Noble Dulce Bass, ulepszenia stają się oczywiste i wersja SE okazuje się imponująco lepsza. (…)

Podsumowanie

Dla posiadaczy oryginalnego HA-2 ulepszenie do wersji SE może nie wydać się znaczące. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że produkt który był doskonały nie tak znowu dawno temu został ulepszony jeszcze bardziej, w oczekiwaniu na jeszcze większą obecność słuchawek i przenośnych DACów na rynku urządzeń odsłuchowych w nadchodzącym roku. Patrząc przez ten pryzmat HA-2 SE jest bardzo porządnym urządzeniem przenośnym w bardzo kuszącej cenie.